fbpx
 • Přehled
 • Týden na lodi
 • Co je a není v ceně
 • Cenová kalkulačka

Malta patří právem mezi nejoblíbenější turistické destinace ve Středozemí. S katamaránem Valhalla zpravidla vyplouváme z přístavu Valetta a plavbu směřujeme podél ostrova Malta ke Cominu a Gozu. Tyto dva menší ostrovy nejsou tak turisticky obléhané a potápění a jachting v jejich okolí je překrásný.

Mezi největší lákadla Malty patří křišťálově modrá voda, která je ideální pro potápění a šnorchlování. Na souši vás uchvátí přírodní krásy a všudypřítomná historie. Malta patří mezi země s největší hustotou historických památek na světě. 

S Valhallou budete vyplouvat z hlavního města Valleta, které stojí za vidění už kvůli svému opevnění a hradbám. Najdete tu spoustu památek, historických budov a bohatou sbírkou prehistorických artefaktů. Zájemci o umění tu mají možnost si prohlédnout dva slavné obrazy Caravaggia. 

Z maltských měst pak stojí za vidění ještě město Mdina, které je pohádkovým místem s unikátní historií a uchvátí vás už majestátní vstupní branou. Podobnou atmosféru a historii nabízí i sousední město Rabat, kde si prohlédnete třeba palác vznešené maltské rodiny. Na Maltě vládli tři století rytíři a jejich působení je tu znád dodnes. 

Ostrovy Gozo a Comino jsou o poznání klidnější. Na Gozu stojí za vidění opevněné město Victoria a nejdůležitější archeologické naleziště maltských ostrovů - chrámy Ggantija. Ostrov byl také donedávna proslulý zříceným přírodním kamenným obloukem. 

Potápěčské lokality na Maltě patří mezi jedny z nejhezčích ve středomoří. Kromě potápění na světoznámé vraky, má i Malta svůj Blue Hole, jeskyně a prolejzačky a i poměrně bohatou mořskou faunu a floru. Maltské pobřeží je členité a nabízí spousty krásných zátok s modrou vodou bez lidí. I pevnina má co nabídnout a je velmi historicky zajímavá.

Zajímá Vás, jak vypadá takový týden na lodi? Třeba takto:

Jak vypadá týden na lodi

1. den

Nalodění

Nalodíme se mezi 16 a 18h, zpravidla rovnou vyplouváme.

2. - 5. den

Cestování, potápění a zábava!

Celý týden bydlíme na lodi, ale to neznamená, že by nebylo možné se podívat na břeh. Kromě potápění, plachtění, slunění a dalších aktivit se také pravidelně můžeme vydat na břeh. Na místa, kam se jinak, než na lodi nedostaneme, ale také na proslulé lokality v dané oblasti. Víte, co chcete? Stačí říct. Pokud ne, rádi to vymyslíme s Vámi!

6. den

Návrat do přístavu

Večer připlujeme do přístavu, odkud jsme vyrazili. Poslední večer tak strávíme mimo jiné nedaleko sprch v přístavu, kde se můžeme v klidu opět transformovat do stavu vhodného k cestování. Večerní rozlučková party je samozřejmostí!

7. den

Dopolední vylodění

V dopoledních hodinách opouštíme loď a vydáváme se zpět směrem domů (Nebo si výlet prodloužíme o pár dní na místě :-) )

vrak Um El FaroudPotápěčské lokality na Maltě patří mezi jedny z nejhezčích ve středomoří.
Kromě potápění na světoznámé vraky, má i Malta svůj Blue Hole, jeskyně a prolejzačky a i poměrně bohatou mořskou faunu a floru. Maltské pobřeží je členité a nabízí spousty krásných zátok s modrou vodou bez lidí. I pevnina má co nabídnout a je velmi historicky zajímavá.

Zpravidla vyjíždíme z přístavu Valetta a plavbu směrujeme podél ostrova Malta, ke Cominu a Gozu. Tyto dva menší ostrovy nejsou tak turisticky obléhané a potápění a jachting v jejich okolí je překrásný.

Potápěčské lokality na Maltě

Vrak letadla Bristol Beaufighter

Vrak stíhačky Bristol Beaufighter

Beaufighter byl jedním z mnoha strojů, které byly zničeny během 2. světové války při obraně ostrova. Společně s dalšími letadly 272. letky opustil Maltu 17.března 1943, aby doprovodil devět bombardérů Beaufort k útoku na Point Stelo.

Letadlo začalo mít krátce po vzletu technické problémy. Začalo celé vibrovat a ztrácet výšku. Neschopna vrátit se na letiště, neviděla posádka jinou možnost než opustit letadlo.

Stíhačka se zanořila do vody v rychlosti 160 km/hod. Oběma členům posádky se podařilo z letadla dostat, přestože se se udrželo na hladině pouhých 15 vteřin. Muže zachránila maltská rybářská loď, která je vyzvedla na palubu a dopravila do bezpečí.

Převrácený vrak spočívá na písčitém dně 900 m od severozápadního pobřeží St. Julian's Point. Velká část spodku kabiny se rozpadla, větší část letounu je zanesená pískem. Obě křídla jsou však skoro nedotčena.

Podvozek je nyní rozervaný, ale obě jeho nohy jsou vysunuté z křídel ve svých pozicích za motory. Kapota pravého motoru je zničena, jeho vrtule částečně zanesena pískem, mimo jedné lopatky, která ční vzhůru. Pravá vrtule byla zničena během nárazu a leží nyní asi 30m od letadla.

Potápěči mohou prozkoumat podvozek a montáž kulometu, vše pokryté životem. Vrak je obklopen tisíci sapínů. Maximální hloubka je 38 m. Místo je na otevřené vodě vystavené proměnlivému proudu.

Další lokality na Maltě:

Vrak letadla Bristol Blenheim. 13. prosince 1941 dostal bombardér Bristol Blenheim Mk.IV. z 18. letky rozkaz k útoku.

Vrak tankeru Um El Faroud - v noci dne 3. února 1995 stál v suchém doku č. 3 na Maltě, když došlo k explozi v centrální nádrži číslo 3. Při explozi zahynulo devět dělníku z doku.

Vrak lodi Imperial Eagle 45 mdlouhý a 9 m široký Imperial Eagle byl trajekt určený pro přepravu vozů a osob, který se plavil mezi ostrovy Gozo a Malta. Byl cíleně potopen 19. července 1999.

Vrak lodi Hellespont - v noci 7. září 1940 byl napaden a poničen italským bombardérem, takže skončil odstaven. Při dalším náletu 6. dubna 1942 byla jeho příď kompletně zničena,

Vrak Patrol Boat 29 - P29byla loď třídy Kondor, bývalá minolovka a patrolovací loď, vyrobena loděnicí Peenewerft pro německé námořnictvo jako minolovka.

Cena zahrnuje následující služby:

 • ubytování v dvojlůžkových kajutách s vlastním sociálním zázemím, WC a sprchou, lůžkoviny
 • službu kapitána
 • spotřebované pohonné hmoty, elektřinu, vodu a plyn
 • využití motorového člunu 3,21 m, 5 HP

Ceny nezahrnují:

 • dopravu a trajekt ( viz.níže )
 • stravu posádky, kapitána (viz.níže)
 • placené přístavy
 • závěrečný úklid (10 Eur/osoba)

Navíc je možné přiobjednat:

 • neomezené potápění - 15 L lahve a záteže, plnění lahví vzduchem 1 000,- Kč za osobu
 • Strava - polopenze (pro celou posádku) 4 500,- Kč za osobu
 • Strava - plná penze (pro celou posádku) 5 500,- Kč za osobu

Slevy:

 • Objednávka celé lodě 5 % (počítáno z ceny 8x cena za osobu) a 9té místo zdarma
 • Rezervace 6 měsíců a více předem 20 % sleva
 • Rezervace 6 - 3 měsíce předem 10 % sleva
 • pro CK, CA, Kluby a další subjekty podnikající v cestovním ruchu zajímavé provize (kontaktujte nás)

Protože toho není málo, připravili jsme pro Vás následující kalkulačku:

Valhalla Yacht, s.r.o., partnerem katamaránu je potápěčské centrum Divers Direct.