fbpx
 • Přehled
 • Týden na lodi
 • Co je a není v ceně
 • Cenová kalkulačka

Překrásné scenérie, antická civilizace a neskutečně modré Středozemní moře dělají z Řecka jednu z nejlákavějších dovolenkových destinací, a to i pro potápěče. Na katamaránu Valhalla obeplujete za příznivého počasí hned tři ostrovy Jónského moře a sami si vyberete, která z mnoha lákavých míst budete chtít navštívit. 

Vyplouvat se bude z přístavu Passada na ostrově Kefalonia. Sháníte-li levné letenky, najdete je například z Berlína se společností Easy Jet, případně z Prahy, které jsou k dispozici v tuto chvíli s přestupem v Athénách.

Ostrov Zakynthos

Zakynthos leží na západě Řecka asi 20 kilometrů od pobřeží, omývají ho vody Jónského moře a dostanete se na něj jen lodí nebo letadlem. Každoročně sem jezdí tisíce turistů, Zakyntos je proslulý svými plážemi a adrenalinovými zážitky na vodě, ale i malým kouzelným městečkem Keri na jihozápadě ostrova. 

Co je na Zakynthosu k vidění: 

Pláž ztroskotání - Navágio

Záběr pláže s pašeráckým vrakem láká na ostrov jako magnet. Rezavé torzo působí v kontrastu s bílými skálami a modrým mořem až pohádkově. Ke ztroskotání lodi došlo teprve na počátku 80. let minulého století díky závadě na motoru, která loď učinila neovladatelnou. O zbytek se pak postaralo počasí. Pětičlenná posádka pašovala necelé dva tisíce neproclených kartonů cigaret, žádné velké dobrodružství, ani poklad v tom tedy nebyly. Pláž je kvůli erozi a sesuvům půdy z pevniny nedostupná, podívat se tam tedy můžete jedině z lodi. 

Volímes

Tradiční horská vesnice stojí za vidění díky několika kostelíkům s typickými zvonicemi, místní lidové architektuře a větrným mlýnům. Volímes je taky proslulý výrobou místního měkkého sýra, krajkářstvím, tkalcovstvím a prodejem tradičních zemědělských produktů. 

Anafonýtria

Klášter Panny Marie je nejstarší budovou na ostrově a jeho stěny jsou pokryty zajímavými freskami.

Xýngia

Přírodní sirné mořské lázně ucítíte na kilometry daleko, jen pozor, teplota je tu jen asi kolem 18 °C.

Modré jeskyně u mysu Skinári

Bílé vápencové útesy, bizardní skalní oblouky a jeskyně, do nichž se díky skalním oknům láme denní světlo a barví vše do neuvěřitelně pestré škály modrých tónů. Největší z jeskyní, jak jinak než Modrá jeskyně, byla objevena koncem 19. století. Na malém člunu se dostanete až do nitra jeskyní a zkuste to stihnout v dopoledních hodinách, kdy se odraz slunce bude lámat o vodní hladinu a barvy budou nejzářivější. 

Další inspiraci najdete tady: http://recko.orbion.cz/zakynthos/pruvodce/zajimava-mista-na-ostrove-zakynthos-569/

Lefkada

Malý ostrůvek je poměrně řídce osídlený a najdete tady spíš malé, tiché vesničky a hlavně nádherná přírodní místa. 

Co je na Lefkadě k vidění:

Pevnost Santa Maura

Pevnosti dali jméno Frankové, Benátčané ji pak opravili a nad vstup umístili lva svatého Marka. Pak ale pevnost raději zničili, než aby padla do rukou Turků. Kromě obvodových zdí z pevnosti moc nezbylo, i tak má ale místo kouzelnou atmosféru a stojí za návštěvu. 

Mys Levkatas

Nejjižnější místo Lefkády stojí za návštěvu, díky velkolepé podívané kolem. Zmiňuje ho ve svých básních už Homér a původně byl zasvěcený bohům. 

Kefalonie

Ostrov Kefalonie je nejrozlehlejší z celého souostroví v Jónském moři  a jeho krajina učarovala už anglickému romantickému básníkovi Georgi Gordonu Byronovi, je totiž plná vůní a barev, památek a pláží. Za ochutnávku stojí taky místní lahodné víno zvané Robola. 

Pokladem kefalonské přírody jsou jeskyně, oblíbená je třeba Dračí jeskyně Drogarati, která má impozantní výzdobu z krápníků. Unikátem je pak jestlině Melissanti a jezero Melisani, kde se turisté mohou projet na loďkách v magickém prostředí skalní laguny.

Zajímá Vás, jak vypadá takový týden na lodi? Třeba takto:

Jak vypadá týden na lodi

1. den

Nalodění

Nalodíme se mezi 16 a 18h, zpravidla rovnou vyplouváme.

2. - 5. den

Cestování, potápění a zábava!

Celý týden bydlíme na lodi, ale to neznamená, že by nebylo možné se podívat na břeh. Kromě potápění, plachtění, slunění a dalších aktivit se také pravidelně můžeme vydat na břeh. Na místa, kam se jinak, než na lodi nedostaneme, ale také na proslulé lokality v dané oblasti. Víte, co chcete? Stačí říct. Pokud ne, rádi to vymyslíme s Vámi!

6. den

Návrat do přístavu

Večer připlujeme do přístavu, odkud jsme vyrazili. Poslední večer tak strávíme mimo jiné nedaleko sprch v přístavu, kde se můžeme v klidu opět transformovat do stavu vhodného k cestování. Večerní rozlučková party je samozřejmostí!

7. den

Dopolední vylodění

V dopoledních hodinách opouštíme loď a vydáváme se zpět směrem domů (Nebo si výlet prodloužíme o pár dní na místě :-) )

Řecko je zemí s hlubokými kořeny, pod vodou tu najdete mnoho historických vraků a překrásných stvoření, pro která je místní průzračně modrá voda domovem. 

Potápěče tu čekají stěny, vraky, jeskyně a překrásné útesy. Každý ponor je tu navíc taková malá archeologická výprava a máte šanci narazit na nejrůznější historické artefakty. Platí tady samozřejmě přísný zákaz si cokoli odvážet a svoje nálezy byste měli nahlásit místním úřadům. 

Jónské moře je překrásnou oblastí k návštěvě, třeba útes Koundouros je proslulý svým bohatým životem a skvělou viditelností. 

Čistá voda, hejna ryb, jeskyně a vraky přilákají do Řecka každoročně spoustu potápěčů. Donedávna bylo navíc potápění úřady omezováno a spousta nových lokalit se otevřela až v nedávné době a odhalila podvodní poklady. 

Jónské moře nabízí spoustu zajímavých potápěčských lokalit pro začátečníky i zkušené potápěče. Příjemná teplota vody a skvělá viditelnost jsou jen vstupní předpoklady pro nádherné ponory, které vás v Řecku čekají. 

Potápěčské lokality na ostrově Zakynthos:

Z přístavního městečka Keri se dá vypravit na 12 známých potápěčských lokalit. Mezi nimi jsou strmé padající stěny doslova poseté mořským životem nebo ponuré jeskyně kde se bez lampy neobejdete.

Všude kolem plavou barevné ryby, obrovské skály jsou pokryté barevnými korály. Voda tu umí být relativně studená i v létě, je fajn přibalit rukavice a haupnu. 

1. Lakka

Stěny okupované vodním životem a spoustou druhů ryb. Při ponoru podplouváte gigantický oblouk, který si zamilují všichni fotografové a vychutnáte si barevné houby a makroorganismy, které pokrývají jeho povrch. Při troše štěstí tu narazíte i na želvy, kterým je Zakynthos domovem. 

2. Keri Caves

Jako podvodní dobrodruh si budete připadat v jeskynním systému Keri Cave. Nezapomeňte si lampu a proplouvejte jeskyní za jeskyní a objevujte fascinující podmořská stvoření. V poslední katedrále vplujete do mléčné vody, ve které se mísí síra se slanou vodou a viditelnost je tu téměř nulová. Pro někoho to může být trochu nepříjemná situace, ale když se trochu rozkoukáte, máte šanci zahlédnout úžasné tvory schovávající se právě v tomto zdánlivě neprostupném místě. 

3. Marathia

Proplouváte kolem skal s překrásnými hlubokými kapsami, kde se schovávají chobotnice a s očima otevřenýma narazíte třeba i na humra nebo monachuse, který se podobá tuleni. 

4. Oktopus

Název tady prozrazuje, že na této lokalitě se dá narazit na chobotnice, které se rádi schovávají v co nejmenších skulinkách ve skalách. 

5. Cave Tunnel 

Někteří nazývají tohle místo nejkrásnější lokalitou ve Středozemním moři. Ponořit se tu můžete to překrásných jeskyní a proplout malým tunelem a zahlédnout miliony malých krevetek a vyplavat ve slavném motýlím výstupu. 

5. Dafini

Mělký ponor, který je vhodný pro začátečníky. Hledat tu můžete chobotnice, scorpion fish a hlavně nesmíte minout hlavní atrakci této lokaliy - potopenou motorku. 

Cena zahrnuje následující služby:

 • ubytování v dvojlůžkových kajutách s vlastním sociálním zázemím, WC a sprchou, lůžkoviny
 • službu kapitána
 • spotřebované pohonné hmoty, elektřinu, vodu a plyn
 • využití motorového člunu 3,21 m, 5 HP

Ceny nezahrnují:

 • dopravu a trajekt ( viz.níže )
 • stravu posádky, kapitána (viz.níže)
 • placené přístavy
 • závěrečný úklid (10 Eur/osoba)

Navíc je možné přiobjednat:

 • neomezené potápění - 15 L lahve a záteže, plnění lahví vzduchem 1 000,- Kč za osobu
 • Strava - polopenze (pro celou posádku) 4 500,- Kč za osobu
 • Strava - plná penze (pro celou posádku) 5 500,- Kč za osobu

Slevy:

 • Objednávka celé lodě 5 % (počítáno z ceny 8x cena za osobu) a 9té místo zdarma
 • Rezervace 6 měsíců a více předem 20 % sleva
 • Rezervace 6 - 3 měsíce předem 10 % sleva
 • pro CK, CA, Kluby a další subjekty podnikající v cestovním ruchu zajímavé provize (kontaktujte nás)

Protože toho není málo, připravili jsme pro Vás následující kalkulačku:

Valhalla Yacht, s.r.o., partnerem katamaránu je potápěčské centrum Divers Direct.