fbpx
 • Přehled
 • Týden na lodi
 • Na co se můžete těšit
 • Cenová kalkulačka

Mezi nejkrásnější místa ve Středozemním moři patří bezpochyby ostrovy Sardinie a Korsika. Lákají na tajemné jeskyně, vraky, ale i fascinující podmořský život.

Potápěčsky známá jsou místa kolem Bonifacia, hlavně díky skalním útvarům a bohaté fauně zahrnující chobotnice, murény, kanice a další. Minimální industrializace pobřeží vytváří skvělé podmínky pro mořskou faunu i floru. Máte-li rádi potápění s rybičkami, pak vás Korsika uchvátí.

Potápění na Sardinii

Sardinie zapadá svým prostředí mezi typické středozemní destinace. V letních měsících se můžete těšit na teplotu vody kolem 26 °C, která ale často pod 12 metrovou termoklinou padá k 15 °C. Sardinie patří mezi nejlepší evropské potápěčské lokality s křišťálově čisotou vodou a fascinujícími lokalitami lákajícími k objevení.

Na Sardinii si přijdou na své potápěči všech úrovní. Začátečníci si můžou užívat překrásné podvodní útesy, pokročilejší potápěče nepřestanou fascinovat místní jeskyně a vraky. Nejnavštěvovanější lokalitou ostrova je Grotta del Nereo, místo protkané tunely a jeskyněmi. Obývají je mimo jiné humři, chobotničky a plži, ale překvapí vás i největší mušle na světě. Mezi další skvělé lokality patří vraky z druhé světové války.

Potápění na Korsice

Potápění na Korsice vás možná až překvapí svou rozmanitostí. Sedí jako koruna na azurových vodách Středozemí a potápěči si tu připadají jako v království vší podvodní fauny. Viditelnost je pravidelně neuvěřitelných 40 metrů. 

Kolem Korsiky na vás pod vodou čekají kaňony, jeskyně a nekonečné útesy, na kterých díky pečlivé ochraně prostředí žijí nejrůznější podvodní tvorové - murény a typické středozemní rybky.

Zajímavý web, který se věnuje krásám Korsiky zde

Zajímá Vás, jak vypadá takový týden na lodi? Třeba takto:

Jak vypadá týden na lodi

1. den

Nalodění

Nalodíme se mezi 16 a 18h, zpravidla rovnou vyplouváme.

2. - 5. den

Cestování, potápění a zábava!

Celý týden bydlíme na lodi, ale to neznamená, že by nebylo možné se podívat na břeh. Kromě potápění, plachtění, slunění a dalších aktivit se také pravidelně můžeme vydat na břeh. Na místa, kam se jinak, než na lodi nedostaneme, ale také na proslulé lokality v dané oblasti. Víte, co chcete? Stačí říct. Pokud ne, rádi to vymyslíme s Vámi!

6. den

Návrat do přístavu

Večer připlujeme do přístavu, odkud jsme vyrazili. Poslední večer tak strávíme mimo jiné nedaleko sprch v přístavu, kde se můžeme v klidu opět transformovat do stavu vhodného k cestování. Večerní rozlučková party je samozřejmostí!

7. den

Dopolední vylodění

V dopoledních hodinách opouštíme loď a vydáváme se zpět směrem domů (Nebo si výlet prodloužíme o pár dní na místě :-) )

Příklady lokalit: 

La Revellata

hloubka: 15 až 35 metrů

Spousta malých jeskyní a tunelů přímo láká k prozkoumání. Narazíte tu na skupinky ryb, murény, perutýny a mnohé další. Při troše štěstí si budete moct užít i společnost různých druhů rejnoků.

Vrak Alcione V

hloubka: 24 až 35 metrů

Vrak ležící v písku stojí rozhodně za vidění. Fotografové a kameramani si užijí jeho nezaměnitelnou atmosféru. Pro všechny ostatní jsou tu pak různorodí podvodní obyvatelé.

Merouville

hloubka: 16 až 30 metrů

Asi nejznámější lokalitou u Korsiky je Merouville, neboli Kanicov. Nachází se u pobřeží přírodní rezervace Lavézy a jezdí se sem na návštěvu rodinky kaniců, kteří jsou neuvěřitelně přítulní. V chráněné rezervaci se nechají obrovští kanicové pohladit a pečlivě si vás prozkoumají. Tenhle zážitek jen tak nezapomenete.

Vrak Boeing B17

hloubka: 27 metrů

Bombardér B17 byl sestřelen v únoru 1944 a dnes leží na dně v hloubce 27 metrů. Jeho křídla jsou stále vcelku a kokpit ve skvělém stavu. Rozhodně patří k jedním z nejlepších ponorů, jaké si můžete jen představit.

Cena zahrnuje následující služby:

 • ubytování v dvojlůžkových kajutách s vlastním sociálním zázemím, WC a sprchou, lůžkoviny
 • službu kapitána
 • spotřebované pohonné hmoty, elektřinu, vodu a plyn
 • využití motorového člunu 3,21 m, 5 HP

Ceny nezahrnují:

 • dopravu a trajekt ( viz.níže )
 • stravu posádky, kapitána (viz.níže)
 • placené přístavy
 • závěrečný úklid (10 Eur/osoba)

Navíc je možné přiobjednat:

 • neomezené potápění - 15 L lahve a záteže, plnění lahví vzduchem 1 000,- Kč za osobu
 • Strava - polopenze (pro celou posádku) 4 500,- Kč za osobu
 • Strava - plná penze (pro celou posádku) 5 500,- Kč za osobu

Slevy:

 • Objednávka celé lodě 5 % (počítáno z ceny 8x cena za osobu) a 9té místo zdarma
 • Rezervace 6 měsíců a více předem 20 % sleva
 • Rezervace 6 - 3 měsíce předem 10 % sleva
 • pro CK, CA, Kluby a další subjekty podnikající v cestovním ruchu zajímavé provize (kontaktujte nás)

Protože toho není málo, připravili jsme pro Vás následující kalkulačku:

Valhalla Yacht, s.r.o., partnerem katamaránu je potápěčské centrum Divers Direct.