Azorské ostrovy

Přes 100 prvotřídních lokalit k potápění, překrásný podmořský terén - kolmé stěny, podmořské hory v lákavé oblasti vulkanického reliéfu. V létě se teplota vody pohybuje od 24 do 26 stupňů a ještě v prosinci se drží příjemných 20 stupňů, proto se zde dá potápět po celý rok. Viditelnost se drží až na 60 m. Bohatý podmořský život sčítá přes 3000 druhů vodních živočichů. Setkáte se s keporkaky, plejtváky, vorvani, ale i s kosatkami. Pozorovat můžete i plískavice nebo kulohlavce. Silným zážitkem určitě bude setkání tváří v tvář se stády několika druhů delfínů. Okouknout vás přijdou ohromná hejna tuňáků nebo makrel, chobotnice, murény a kanice. Můžete zde pozorovat měsíčníky, mečouny, žraloky kladivouny, šedé a mako.

Podmořské lokality na Azorských ostrovech

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.

Pico

Rozmanitost fauny a flory na vás čeká, na ostrově Pico. Princess Alice se nachází 5 mil od pobřeží a je domovem nespočtu nejrůznějších oceánských ryb, kytovců, mant, modrých žraloků a mako žraloků. Sever ostrova Pico, láká k zajímavému ponoru v oblasti Arcadas de Sao Roque, kde skalní oblouk obývají hejna ryb a zdobí žlutý korál.

Santa María

Ostrov Santa María je velice vyhledávanou lokalitou k potápění. V hlubinách se skrývá deset lokalit. Ambrosio ležící tři míle od pobřeží je ideální i pro začátečníky, ale i zkušené potápěče. Pozorovat zde můžete desítky mant chilských, rejnoky, ropušnice i měsíčníka svítivého. Baixa da Maia - lávové tunely a jeskyně. Gruta Funda je lávový tunel, který spadá do hloubky až 40 m. Na písečném dně odpočívá množství rejnoků. Skalnatý reliéf jako stvořený pro snadné potápění. CorvoCelá lokalita nejmenšího ostrova z Azorského souostroví je mořskou rezervací s nespočtem atraktivních míst k potápění. Caneiro dos Meros nachází se 150 m od pobřeží nabízí nezapomenutelnou podívanou na desítky kaniců, vážící až 20 kg.

Graciosa

Na ostrově Graciosa se lze potápět podél celého pobřeží. Podmořský svět je plný jeskyní, lávových tunelů a pestrého života. Terceirense je dobře zachovalý vrak potopené lodě v hloubce 21 m. Loď je dlouhá 40 m a na dně uvízla v roce 1968.

Faial

Ostrov Faial nabízí podmořské výlety za množstvím kaňonů a prudkými útesy. Baixa da Feteira leží na jihu ostrova s písečným i skalným dnem, kde pobývají chobotnice, rejnoci a murény. Boca das Caldeirinhas taktéž se nachází na jihu ostrova a největším klenotem v této oblasti je černý korál.

Sdílejte
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •